Zakopane – najpiękniejsze punkty widokowe w okolicy

Nie od dziś wiadomo, że w górach perspektywa ma ogromne znaczenie. W tym artykule pokażemy Wam, że nawet jeśli Tatry znacie jak własną kieszeń, a Zakopane jest Waszym drugim domem, odkryjecie ten region Polski na nowo.
Fot. Pavel Kuprevich/shutterstock.com
Data publikacji: 2024-09-09 Fot. Pavel Kuprevich/shutterstock.com

Kamil Ś

Data dodania: 2024-09-09

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda Zakopane z „lotu ptaka”? Może jesteście zakochani w panoramie Tatr, ale nigdy nie mieliście okazji podziwiać ich w pełnej krasie? Jeśli na którekolwiek z pytań opowiedzieliście twierdząco, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem.


Gubałówka


Podróż przez najpiękniejsze miejsca widokowe w Zakopanem zaczynamy od kultowej Gubałówki. Za niewielkie pieniądze możecie wjechać na szczyt góry, która wręcz słynie z tarasów widokowych, lokali gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

Fot. Turionn/shutterstock.com


Skupmy się jednak na tym, co dla nas najważniejsze – widoku. Z Gubałówki rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr z Giewontem na czele, ale również na całe Zakopane. To właśnie tutaj poczujecie prawdziwy górski klimat i to niezależnie od pory roku. Latem możliwość podziwiania gór z perspektywy leżaka podczas popijania kawki wspaniale kontrastuje z zimowym radowaniem się widokiem podczas korzystania z atrakcji typu tor saneczkowy.


Antałówka


Gubałówka ma niestety jedną wadę – przez dużą popularność raczej nie uświadczycie tam prywatności. Dlatego zamiast miejsc pełnych zgiełku i tłumów turystów, polecamy wybrać się na Antałówkę. To nieduże wzgórze oferuje wspaniały widok na krajobraz Zakopanego, Tatry Bielskie, Wschodnie i Zachodnie, a nawet na Gubałówkę i Kasprowy Wierch. Co ważne, wejście na ten punkt widokowy jest całkowicie darmowe. Może to dobre miejsce, aby zorganizować wakacyjny piknik?

Fot. robert6666/shutterstock.com


Sarnia Skała


Sarnia Skała to szczyt, który po raz kolejny pojawia się w kontekście jednej z większych atrakcji Zakopanego. Szlak nie tak popularny, jak Kasprowy Wierch, czy Dolina Pięciu Stawów Polskich oferuje coś, czego próżno poszukiwać na bardziej popularnych trasach – spokój, przepiękne widoki i niezbyt wymagającą drogę. Wędrówka na Sarnią Skałę z Krupówek nie powinna zająć Wam więcej niż 2 godziny. Stamtąd żółtym szlakiem dochodzimy do Ścieżki pod Reglami, który prowadzi nas aż do Czerwonej Przełęczy. Odcinek pomiędzy tymi punktami sprzyja wędrówkom w zadumie. Malownicze widoki i mało wymagający szlak, to coś, co docenią introwertycy i miłośnicy przyrody, którzy ponad wspinaczkę cenią sobie obcowanie z naturą.

Fot. SHV_photo/shutterstock.com


Docierając do Czerwonej Przełęczy, od szczytu Sarniej Skały dzieli nas już tylko 10 minut. Możecie być zaskoczeni, ale z samego wierzchołka Sarniej Skały roztacza się wspaniały widok na panoramę Tatr, w tym: Giewont, Kozi Wierch, Kominiarski Wierch w Tatrach Zachodnich czy Kościelec w Tatrach Wysokich. Co najważniejsze – raczej nie uświadczycie tam nadmiaru turystów.


Poznaj nietypowe punkty widokowe na Zakopane


No dobrze, ale czy aby na pewno trzeba zdobyć okoliczne szczyty, aby cieszyć się wspaniałym widokiem? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy wybrać się na Przełęcz nad Łapszanką, która przy okazji uznawana jest za jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Tatry. Co ciekawe, do wspomnianej przełęczy można dotrzeć nawet samochodem.

Fot. sanzios/shutterstock.com


W tym miejscu warto wymienić kolejny punkt, który stanowi częsty przystanek na trasie w drodze do Bukowiny Tatrzańskiej. Mowa o Czarnej Górze, która widoczna jest z daleka z racji na postawiony na niej metalowy krzyż. Dlaczego warto zrobić sobie tutaj chwilę przerwy? Przede wszystkim dla wspaniałego widoku na Tatry, szczyty Pienin i Gorców.


Jeśli o Pieninach mowa, to właśnie stamtąd możemy podziwiać Tatry. Wystarczy, że odwiedzicie zamek lub jezioro w Czorsztynie albo zamek w Niedzicy, by nacieszyć oczy czymś więcej niż zabytkową architekturą. W końcu to właśnie z Pienin rozciąga się upajający widok na Tatry, a przy okazji, nie trzeba zdobywać wysokich szczytów, aby podziwiać je w pełnej okazałości.

Komentarze

0/10

Autor

Kamil Ś

Redaktor portalu OtoNoclegi, miłośnik Tatr i turystyki rowerowej, od dziecka zakochany w widoku zamglonych górskich szczytów. W naturze najbardziej cenię sobie jej ponadczasowość. Może to właśnie ona sprawia, że czy z analogiem, czy z bezlusterkowcem, czy nawet z naszpikowanym elektroniką dronem możemy odkrywać na nowo jej piękno i nigdy się nim nie znudzić.

Zobacz noclegi w Zakopanem

Domki Prokop

ul. Ratułów 169, Ciche k.Zakopanego

Domki u Ciaptoka

ul. Krzeptówki 180, Zakopane

Domy z Bali

ul. Gładkie 12c, Zakopane

Zobacz noclegi i atrakcje w miastach