Kajaki w Zakopanem. Czy w stolicy Tatr organizowane są spływy kajakowe?

Zakopane, malownicza perła Tatr, to nie tylko idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek i narciarstwa. Dla tych, którzy pragną odkryć Zakopane z innej perspektywy, doskonałym rozwiązaniem są kajaki. Choć samo Zakopane nie leży nad rzeką odpowiednią do kajakarstwa, jest świetną bazą wypadową do spływów na Dunajcu, jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce.
Fot. Pawel Kazmierczak Shutterstock
Data publikacji: 2024-06-14 Fot. Pawel Kazmierczak Shutterstock

Dunajec, płynący przez malownicze Pieniny, jest jedną z najpopularniejszych tras kajakowych w Polsce. Zakopane, oddalone o około godzinę jazdy samochodem od miejscowości Sromowce Wyżne, skąd rozpoczyna się wiele spływów, jest idealnym miejscem na pobyt dla miłośników wodnych przygód.


Dlaczego warto wybrać się na kajaki do Zakopanego?


Spływ kajakowy to doskonała okazja, by być blisko natury i cieszyć się jej pięknem w pełni. Kajaki pozwalają dotrzeć do miejsc niedostępnych dla pieszych turystów, co daje możliwość podziwiania dzikiej przyrody w jej naturalnym środowisku. 


Kajakarstwo to sport, który angażuje całe ciało, poprawiając kondycję i wytrzymałość. To także świetny sposób na relaks i odreagowanie codziennego stresu. Woda działa kojąco na zmysły, a wysiłek fizyczny przynosi satysfakcję i poprawia samopoczucie.


Spływy kajakowe to atrakcja dla osób w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w nich coś dla siebie. Wspólne pokonywanie rzeki to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i budowanie niezapomnianych wspomnień.


Firmy organizujące spływy kajakowe 


W Zakopanem i okolicach działa kilka firm oferujących spływy kajakowe, zwłaszcza na rzece Dunajec.


Funrace 

Firma zapewni profesjonalną obsługę podczas spływu Dunajcem. Organizując eventy, imprezy integracyjne i wycieczki. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub za pośrednictwem strony www. 


Kajaki Dunajec
Firma organizuje spływy kajakowe przełomem Dunajca na odcinku Sromowce Niżne - Szczawnica. Dla osób wypoczywających w Zakopanem organizują transport z odbiorem z hotelu. Taka wycieczka trwa ok. 6 godzin. 


SpływDunajcem.pl 


W ofercie firmy znajduje się  spływ tratwami z przewodnikiem flisackim, spływ pontonami ze sternikiem pontonowym oraz spływ kajakowy. 


Kajaki w Zakopanem i okolicach  to doskonała propozycja dla każdego, kto pragnie połączyć aktywny wypoczynek z niezapomnianymi wrażeniami. Spływy kajakowe po Dunajcu pozwalają odkryć urok tego miejsca  z zupełnie innej perspektywy, cieszyć się bliskością natury i przeżyć przygodę, która na długo pozostanie w pamięci.

Komentarze

0/10

Ostatnie komentarze

Moje ulubione miasteczko! Wiele dobrych ... 10.06.2024
Tak, opłata za wstęp na molo w Kołobrzegu to 7 ... 09.06.2024