Wydarzenia i festiwale w Gdańsku, których nie możesz przegapić w te wakacje

Gdańsk, perła Bałtyku, to miasto o bogatej historii i fascynujących tradycjach, które zachwycają turystów z całego świata. Latem miasto tętni życiem, oferując niezapomniane festiwale i wydarzenia kulturalne.
Fot. shutterstock/Tomasz Czajkowski
Data publikacji: 2024-06-27 Fot. shutterstock/Tomasz Czajkowski

Oto przegląd najważniejszych imprez w Gdańsku, których nie możesz przegapić w te wakacje.


Jarmark św. Dominika


Jarmark św. Dominika to jedna z największych i najstarszych imprez plenerowych w Polsce, której historia sięga XIII wieku. Co roku na przełomie lipca i sierpnia Stare Miasto zamienia się w tętniące życiem centrum handlowe, gdzie możesz znaleźć unikalne rękodzieła, antyki, regionalne przysmaki i mnóstwo innych atrakcji. Uliczne spektakle, koncerty, pokazy artystyczne oraz różnorodne warsztaty sprawiają, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie.


Festiwal Szekspirowski


Gdański Festiwal Szekspirowski to prawdziwa gratka dla miłośników teatru. Odbywający się w wyjątkowym Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, przyciąga najlepsze trupy teatralne z całego świata. Spektakle prezentowane są w nowoczesnych interpretacjach, które łączą tradycję z nowoczesnością. Festiwal to także świetna okazja do udziału w warsztatach, spotkaniach z artystami oraz dyskusjach panelowych.


Solidarity of Arts


Solidarity of Arts to międzynarodowy festiwal sztuki, który celebruje wolność i solidarność poprzez różnorodne formy wyrazu artystycznego. Festiwal odbywa się w Gdańsku, mieście, które odegrało kluczową rolę w ruchu Solidarności. W programie znajdziemy koncerty, wystawy, projekcje filmowe i performance. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do spotkania z wybitnymi artystami i twórcami z różnych zakątków świata.


Baltic Sail


Baltic Sail to coroczne święto żeglarskie, które przyciąga miłośników morza i żeglarstwa z całej Europy. Gdańsk, z jego bogatą tradycją morską, staje się na kilka dni miejscem spotkań żeglarzy, historycznych żaglowców i współczesnych jachtów. W ramach festiwalu odbywają się liczne regaty, parady morskie, a także koncerty szantowe i warsztaty związane z tematyką morską. To niezapomniane wydarzenie dla całych rodzin.


Komentarze

0/10

Ostatnie komentarze

Moje ulubione miasteczko! Wiele dobrych ... 10.06.2024
Tak, opłata za wstęp na molo w Kołobrzegu to 7 ... 09.06.2024