Dlaczego warto wyjechać w Bieszczady? Miejsce stworzone dla rodzin z dziećmi, łasuchów i miłośników przyrody

„Może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?” – to kultowe hasło powtarzane, gdy przytłoczą nas obowiązki dnia codziennego. Wiecie, że jest w tym wiele prawdy? Bieszczady to wspaniały region, sprzyjający wypoczynkowi, o czym za moment Was przekonamy.
Fot. Pawel Michalowski/shutterstock.com
Data publikacji: 2024-09-11 Fot. Pawel Michalowski/shutterstock.com

Kamil Ś

Data dodania: 2024-09-11

Dlaczego wybierając się na urlop w południową część kraju, częściej kierujemy się w Tatry, niż w Bieszczady? Czyżbyśmy tęsknili za ściskiem w karczmach i „korkami” na szklakach? Jeśli preferujecie wypoczynek w ciszy i spokoju, Bieszczady to miejsce wręcz idealne dla Was.


Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?


Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że góry mają w sobie „to coś”. Iluż z nas mogłoby godzinami wpatrywać się w górskie pasma, błądząc myślami w bliżej nieokreślonym kierunku? Bieszczady to region wręcz stworzony do beztroskich przemyśleń, który oferuje nie tylko piękne widoki, ale również mnogość tras pieszych i rowerowych, czy malownicze miejscowości, które urzekają ciszą i spokojem.

Fot. Tomasz Dzen/shutterstock.com


Przykładowo wystarczy znaleźć nocleg w wiosce Strzebowiska, która uznawana jest za najpiękniejszą Bieszczadach, aby cieszyć się wspaniałymi widokami bliskością szlaków i kosztowaniem regionalnych posiłków. Skoro poruszyliśmy tematykę jedzenia, koniecznie odwiedźcie Górę Smaku, Chatę Wędrowca, Karczmę Paweł Nie całkiem Święty i Wilczą Jamę. To kultowe miejsca w Bieszczadach, w których nie tylko zjecie ze smakiem, ale również poczujecie prawdziwy klimat Bieszczad.


Bieszczady polecane dla miłośników przyrody


Bieszczady to region Polski, który słynie nie tylko z ciszy i spokoju, ale również ze wspaniałej natury. Każda pora roku ma tutaj swój urok, zapach i kolor. Zdecydowanie jednak do najbardziej kolorowej pory roku zalicza się jesień. Możliwość podziwiania barwnych zboczy gór to widok, w którym można się zatracić.


Dodajcie do tego zróżnicowaną florę i faunę i mamy prawdziwą gratkę dla miłośników przyrody. Ponoć zimą w niektórych lasach można natknąć się nawet na ślady watahy wilków, czy niedźwiedzia brunatnego. Dla własnego bezpieczeństwa nie sprawdzajcie jednak, dokąd one prowadzą.


Nietypowe atrakcje Bieszczad


Wielokrotnie wspominaliśmy, że Bieszczady mają w sobie „to coś”. Atrakcyjność regionu podnosi również interesująca oferta kulturalno-rozrywkowa. W końcu jak często macie okazję odwiedzić Ursa Maior, czyli rzemieślniczy browar zasilany w 100% z odnawialnych źródeł energii, Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, czy Chatę Wędrowca N13, czyli drewnianą stodołę pokrytą gontem w… nowoczesnym wydaniu?


Tak, w Bieszczadach tradycja doskonale współgra z nowoczesnością, dlatego wspomniana „Chata” pełni funkcję: księgarni, winiarni, kawiarni i sklepiku z pamiątkami. Oczywiście to nie jedyne atrakcje na mapie Bieszczad, ale przyznacie, że te zapewne należą do najbardziej nietypowych.

Fot. maxim ibragimov/shutterstock.com


Na koniec pozostawiliśmy jeszcze jeden smaczek. Bieszczady okazują się idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek. To bezpieczny, malowniczy i pełen przestrzeni do radosnej zabawy region, w którym naprawdę można się zakochać. Dlatego też odwiedzacie te tereny na własne ryzyko – gwarantujemy, że po pierwszej wizycie będziecie chcieli wracać tutaj najczęściej jak to możliwe.

Komentarze

0/10

Autor

Kamil Ś

Redaktor portalu OtoNoclegi, miłośnik Tatr i turystyki rowerowej, od dziecka zakochany w widoku zamglonych górskich szczytów. W naturze najbardziej cenię sobie jej ponadczasowość. Może to właśnie ona sprawia, że czy z analogiem, czy z bezlusterkowcem, czy nawet z naszpikowanym elektroniką dronem możemy odkrywać na nowo jej piękno i nigdy się nim nie znudzić.

Noclegi

Pokoje Gościnne Zacisze

ul. Graniczna 71C, Zamość

Willa Jana

ul. Willowa 24, Wisła

Apartament Jesienny

ul. Okrzei 1b/33, Karpacz