Z cyklu "Klasyczne brzmienia na Bielskiej"

Duet klasyczny - Justyna Kańska - wiolonczela i Tomasz Januchta - fortepian - zagrają jedne z najpiękniejszych kompozycji napisanych na te instrumenty. Repertuar zdominują małe i niekiedy lekkie formy muzyczne o zróżnicowanym charakterze. Ten kameralny koncert rozpocznie sześć najpopularniejszych pieśni rumuńskich Bele Bartoka. Potem zabrzmią nastrojowe, emocjonalne pieśni hiszpańskie Manuela de Fala. Zaś przykładem zróżnicowanego doboru repertuaru będzie krótka, nostalgiczna "Sycylijka" Gabriel'a Faure.


Repertuar:
1. Bela Bartok - 6 tańców rumuńskich
2. Manuel de Falla - 6 pieśni hiszpańskich
3. Robert Schumann - Fantasiestucke op.73
4. Fryderyk Chopin - Introdukcja i Polonez C-dur op.3
Po przerwie:
5. Gabriel Faure - Sonata op. 109 d- moll op. 109
6. Gabriel Faure - Romans, Sicilienne, Serenade

Justyna Kańska - Dzieciństwo spędziła w Afryce (w Libii). Po powrocie do Polski ukończyła szkołę podstawową i liceum im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli. Studiowała na Filii Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Białymstoku u prof. Andrzeja Zielińskiego i Wandy Głowackiej, a wraz z Tomaszem Januchtą studiowała kameralistykę w Akademi Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie również uczy w szkole muzycznej 1 stopnia. Była uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą m.in. u prof. Andrzeja Wróbla, Wandy Głowackiej (Polska - Łańcut), Yvana Chiffoleau (Francja - Annecy), Clausa Kanngiessera (Luksemburg) oraz Mario Brunello (Włochy - Siena). Grała w Łomżyńskiej Orkiestrze Kameralnej, Warszawskim Teatrze Roma i w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. Kilkukrotnie występowała jako solistka z orkiestrą symfoniczną. Muzykę kameralną w różnych składach prezentowała zarówno w Polsce jak i we Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii, Korei Południowej oraz Portugalii.

Tomasz Januchta - Na fortepianie gra od ósmego roku życia. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Białymstoku i studiów pianistycznych w Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Bronisławy Kawalli oraz Jana Ekiera. W 2001 r. ukończył studia kompozytorskie w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Rudzińskiego, a potem studia muzyki kościelnej na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca, gdzie zdobył tytuł licencjata w r. 2019. Studia na nowo utworzonym Wydziale Muzyki Kościelnej kontynuował w specjalności monodia liturgiczna oraz kantor-dyrygent. Interesuje się śpiewem gregoriańskim i doskonali swoje umiejętności w tym zakresie na seminariach we Włoszech w Rosazzo i Padwie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl